@WORKOUT
ASTAKSANTYNA - najsilniejszy naturalny przeciwutleniacz

 

TYLKO JEDNA KAPSUŁKA DZIENNIE -

WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJESZ BY ZACHOWAĆ ZDROWIE i MŁODOŚĆ

 

 

 ASTAKSANTYNA CHRONI ORGANIZM NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM

 

Przeciwutleniacze przeciwko wolnym rodnikom

Korzyści ze stosowania astaksantyny

Astaksantyna LYL w pytaniach i odpowiedziach

AstaReal® - najlepiej przebadana marka naturalnej astaksantyny

Przykładowe badania wpływu na wzrok

 

ASTAKSANTYNA W PRZYRODZIE

Astaksantyna jest karotenoidem w kolorze czerwonym, który występuje w przyrodzie i jest znany jako mikroelement, który dzikie organizmy przyjmują w swoim łańcuchu pokarmowym, aby chronić swoje komórki i DNA przed różnymi rodzajami stresu środowiskowego. 

Na całym świecie nazywana jest "superantyoksydantem", "królem przeciwutleniaczy", "przeciwutleniaczem nr 1", o którym możesz jeszcze nie wiedzieć, ale postaraj się zacząć z niego korzystać, bo lista potwierdzonych już klinicznie korzysći jest zaskakująca. To coś co może być cudownym lekiem na wszystko, od zmarszczek po demencję i związaną z wiekiem utratę wzroku. Badania pokazują, że naprawdę może zwalczać kilka chorób.

Astaksantyna jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy występujących w przyrodzie. Najwyższe stężenie tej substancji występuje w jednokomórkowych mikroalgach Haematococcus pluvialis, które zostały uznane za najlepsze dla środowiska źródło ekstrakcji najczystszej i najskuteczniejszej astaksantyny. Algi te wytwarzają duże ilości astaksantyny w celach samozachowawczych, aby chronić swoje komórki DNA w walce z ogromnym stresem oksydacyjnym powodowanym przez promieniowanie UV i wolne rodniki. Astaksantyna występuje również u mieszkańców morza (dziki łosoś, pstrąg, kryl, krewetki, homary i kraby), którzy mają swobodny dostęp do pożywienia na tych mikroalgach. Jest to pigment odpowiedzialny za czerwonawy kolor wspomnianych skorupiaków i ryb.

Astaksantyna jest karotenoidem i jest blisko spokrewniona ze wszystkimi znanymi beta-karotenami i luteiną. Jako karotenoid astaksantyna jest silnym przeciwutleniaczem. Chroni komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez niestabilne cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. Jednak w przeciwieństwie do innych karotenoidów, które w pewnych warunkach same mogą wyzwalać działanie wolnych rodników, astaksantyna jest całkowicie czystym przeciwutleniaczem - tylko chroni i nigdy nie działa prooksydant.

Astaksantyna zapewnia silną naturalną ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników - tzw. stresem oksydacyjnym. Jest to najsilniejszy reduktor wolnych rodników ze wszystkich molekuł przeciwdziałających efektom starzenia.

Badania pokazały, że astaksantyna jest wielokrotnie silniejsza niż witaminy C i E pod względem zdolności do ochrony błon komórkowych. Jest również silniejsza niż koenzymQ10 i beta-karoten oraz 20-50 razy silniejsza niż syntetyczna wersja astaksantyny przy eliminacji wolnych rodników.


JAK W RZECZYWISTOŚCI DZIAŁA NAJCZYSTSZY I NAJPOTĘŻNIEJSZY ŚRODEK PRZECIWUTLENIAJĄCY W PRZYRODZIE ?

Astaksantyna dostaje się do krwiobiegu i jest transportowana do komórek w organizmie. Unikalna struktura molekularna pasuje do obu stron błon komórkowych i neutralizuje szkodliwe wolne rodniki, co chroni funkcję błon komórkowych przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Prowadzi to do utrzymania komunikacji międzykomórkowej znanej jako sygnalizacja komórkowa lub metabolizm.

Nawet w życiu codziennym ludzkie komórki są stresowane i stale uszkadzane. W normalnych warunkach funkcje naprawcze organizmu działają w celu utrzymania normalnego stanu komórki. Jednak podstawowe funkcje komórkowe zaczynają stopniowo spadać, gdy przewlekłe uszkodzenia są gromadzone przez powtarzające się ćwiczenia, nieoptymalny styl życia wynikający z braku ćwiczeń lub niezrównoważonej diety lub starzenie się, które przesuwają granice naturalnie ucieleśnionej zdolności naprawy komórek. Prowadzi to do chorób przewlekłych, w tym chorób cywilizacyjnych i zespołów geriatrycznych. Uważa się, że astaksantyna chroni podstawową funkcję komórek przed przewlekłym i podprzewlekłym uszkodzeniem błon.

Ponadto, zgodnie z najnowszymi badaniami, astaksantyna działa na funkcję mitochondriów, które są fabrykami energii dla komórek. Mitochondria znajdują się w centrum uwagi w ostatnich patologicznych dyskusjach dotyczących chorób cywilizacyjnych lub zespołów geriatrycznych. Jej właściwość do ochrony/poprawy funkcji mitochondriów musi być jedną z istot potencjału astaksantyny.

Astaksantyna likwiduje wolne rodniki w części wodochłonnej (hydrofilowej) błony komórkowej, a także w części tłuszczowej (lipofilowej) - w przeciwieństwie do wielu innych przeciwutleniaczy, które działają tylko wewnątrz błony (witamina E i beta- karoten) lub na zewnątrz (witamina C). Zdolność ta wynika z wyjątkowej struktury astaksantyny - dzięki biegunowości na każdym końcu jej długiej cząsteczki astaksantyna może osadzać się zarówno na wewnętrznym, jak i zewnętrznym poziomie błony komórkowej. Co więcej, w przeciwieństwie do innych przeciwutleniaczy (witamina C i E oraz beta-karoten) astaksantyna nigdy nie staje się prooksydantem, czyli promotorem wolnych rodników.

 

 

SIŁA ASTAKSANTYNY - dlaczego astaksantyna jest najpotężniejszą cząsteczką przeciwdziałającą efektom starzenia w naturze ?

To najczystsza cząsteczka przeciwutleniacza, ponieważ nie ma działania prooksydacyjnego, nawet gdy jest poddawana ogromnemu stresowi powodowanemu przez czynniki środowiskowe i wolne rodniki. Naturalna astaksantyna ma unikalną strukturę molekularną, która sprawia, że jest dosłownie setki razy silniejsza niż inne cząsteczki przeciwutleniaczy. Dodatkowo nie wykazuje działania prooksydacyjnego, nawet gdy jest poddawana ogromnemu stresowi spowodowanemu czynnikami środowiskowymi i wolnymi rodnikami, dlatego astaksantyna jest uważana za czysty antyoksydant.

  • Zapewnia wyjątkową ochronę membrany komórkowej, ponieważ długa struktura łańcucha i polarne grupy końcowe mogą obejmować dwuwarstwową membranę, zwiększając odporność na stres oksydacyjny. Astaksantyna gasi wolne rodniki zarówno w wodno-jak i tłuszczowej strefie błony, w przeciwieństwie do większości przeciwutleniaczy, które działają po wewnętrznej (witamina E i beta-karoten) lub zewnętrznej (witamina C) stronie błony
  • Zapewnia doskonałą ochronę mitochondriów, ponieważ badania pokazują, że jest wiele razy skuteczniejsza niż witamina E przeciwko peroksydacji lipidów w mitochondriach
  • Synergizuje i chroni nasze endogenne przeciwutleniacze przed wczesną degradacją
  • Zmniejsza uszkodzenia DNA i przedwczesną śmierć komórek spowodowaną utlenianiem i tlenem C-reaktywnym w osoczu
  • Przekracza barierę mózgowo-krwionośną, prowadząc do efektów neuroochronnych i łagodzenia zmęczenia oczu 
  • Ma silne działanie przeciwzapalne - kilka badań in vitro i in vivo pokazuje, że ASX silnie hamuje translokację jądrową kaskady zapalnej NFkB, która jest główną przyczyną większości chorób zwyrodnieniowych

 

Astaksantyna zapewnia ochronny wpływ naturalnych przeciwutleniaczy na ludzkie fibroblasty. Ludzkie fibroblasty skóry wstępnie inkubowano z przeciwutleniaczami przed poddaniem działaniu tlenu singletowego i zmierzono żywotność komórek w celu porównania skuteczności ochronnej.

 

Astaksantyna a inne przeciwutleniacze


JAK UZYSKIWANA JEST ASTAKSANTYNA ?

Astaksantynę można uzyskać na dwa sposoby - naturalnie jako dar natury lub sztucznie poprzez syntezę chemiczną.

Naturalnie pozyskiwana astaksantyna pochodzi z mikroalg Haematococcus pluvialis.

W tym celu specjalnie hoduje się te glony. Gdy glony w pojemniku urosną mniej więcej do wielkości orzecha i uzyskają ładny czerwony kolor, przygotowuje się ekstrakt. Ekstrakt w LYL ASTAXAN otrzymywany jest najskuteczniejszą metodą - unikalną i przyjazną dla środowiska techniką ekstrakcji dwutlenkiem węgla DeepExtract ™ pod ultra wysokim ciśnieniem. Ma to kilka konsekwencji. Przede wszystkim w procesie ekstrakcji nie są używane żadne rozpuszczalniki chemiczne, dzięki czemu gwarantujemy 100% czystość produktu. Po drugie, warunki beztlenowe i umiarkowana temperatura w czasie ekstrakcji zapewniają bioaktywność astaksantyny, a także zapewniają wyższe stężenie substancji aktywnej. Ekstrakt astaksantyny, który używamy pochodzi od szwedzkiej firmy AstaReal® - pierwszej firmy na świecie, która komercyjnie produkowała naturalną astaksantynę z mikroalg.

AstaReal to najczęściej badana marki astaksantyny. Badane obszary: zdrowie mózgu, zdrowie oczu, mięśnie i wytrzymałość, zdrowie skóry, przeciwdziałanie zmęczeniu, zdrowie wątroby, cukrzyca, zdrowie serca, płodność, zdrowie immunologiczne, zdrowie żołądkowo-jelitowe i inne.

  • Astaksantyna AstaReal® była stosowana w ponad 70 badaniach klinicznych na całym świecie.
  • Skuteczność została poparta naukowo i udowodniona klinicznie
  • Oceniana w ponad 40 badaniach bezpieczeństwa dotyczących różnych dawek (do 45 mg) i ram czasowych (do 6 miesięcy). Nie zgłoszono żadnego zdarzenia niepożądanego.
  • Światowy lider w dziedzinie patentów na astaksantynę dla zdrowia ludzkiego

Średnio każda kapsułka zawiera 4,4 mg astaksantyny, a także inne cenne naturalne substancje występujące w mikroalgach. Wreszcie metoda ta gwarantuje, że skład ekstraktu pozostaje niezmienny niezależnie od zmian warunków naturalnych w momencie ekstrakcji. Efektem końcowym jest morska mieszanka karotenoidów, która zawiera jasnoczerwony ekstrakt astaksantyny - jej oleożywicę - która składa się w 90% z astaksantyny i innych przeciwutleniaczy, w tym luteiny i karotenów. Ekstrakt nie zawiera sztucznych dodatków ani pigmentów. Astaksantyna LYL ASTAXAN® z linii LYL love your life®, jest otrzymywana opisaną powyżej metodą. 


JAK WYBRAĆ PRODUKTY Z ASTAKSANTYNĄ ?

Wybierając produkt innego producenta, należy zwrócić uwagę, czy glony nie były uprawiane w otwartych zbiornikach, w których mogą być narażone na zanieczyszczenie powietrza i czy do basenu ma dostęp wiele ciał obcych (kurz, owady itp.).

Chociaż morska flora i fauna są najlepszym źródłem astaksantyny, można ją również uzyskać z drożdży Phaffia. Niestety, zawartość astaksantyny w drożdżach wynosi tylko około 40%, co stanowi zaledwie połowę ilości znajdującej się w mikroalgach.

Sztuczna astaksantyna

Astaksantynę można wytwarzać poprzez sztuczną syntezę chemiczną. Niestety nie ma prawnego obowiązku wskazywania, jaki rodzaj astaksantyny - naturalnej czy syntetycznej - zawiera produkt. Jedynym sposobem na odróżnienie astaksantyny naturalnej od syntetycznej jest cena produktu: sztuczna astaksantyna jest tańsza. Istnieje znacząca różnica w działaniu astaksantyny naturalnej i syntetycznej. Naturalna astaksantyna pochodząca z mikroalg jest do 50 razy silniejsza niż jej syntetyczny odpowiednik. Skuteczne i wszechstronne działanie astaksantyny zostało udokumentowane jedynie w badaniach z użyciem naturalnej astaksantyny.

SŁAWA ASTAKSANTYNY

Astaksantyna stała się sławna w 2011 roku, kiedy Oprah Winfrey wraz z dermatologiem Nicholasem Perricone ujawnili publicznie cud w swoim programie telewizyjnym. Od tego czasu zainteresowanie astaksantyną gwałtownie wzrosło. Został nazwany cudownym lekiem przez celebrytów i światowej klasy sportowców.

Coraz więcej celebrytów potwierdza, że swój wygląd zawdzięczają astaksantynie. W wywiadach, książkach i blogach supermodelka Heidi Klum i aktorka Gwyneth Paltrow nie wahały się ujawnić, że astaksantyna jest kluczem do ich piękna i chwalą jej efekty. Madonna, ikona popu, mówi, że astaksantyna zapewnia jej siłę i energię potrzebną do ćwiczeń przez kilka godzin każdego dnia.

Szwedzka drużyna olimpijska używa astaksantyny od 1995 roku. Triathlonista Tim Marr nazwał astaksantynę swoim ulubionym środkiem poprawiającym wyniki sportowe. Maratończyk Jonathan Liau potwierdza, że astaksantyna pomaga osiągać lepsze wyniki pomimo wieku i eliminuje potrzebę stosowania innych suplementów diety, takich jak glukozamina, ponieważ zapewnia również zdrowe stawy.

ODKRYCIE ASTAKSANTYNY

Niezależnie od tego, jaki obraz został stworzony, astaksantyna nie jest nowym odkryciem.

Od dawna jest znana w większej części Azji, w tym w Japonii. Astaksantyna - tajemnica piękna i młodości - pozostała ukryta przed resztą świata, podczas gdy jest rozwijana i modyfikowana w tym regionie. Tam, po odkryciu działania króla przeciwutleniaczy, kobiety stosują go codziennie od lat. W Azji astaksantyna jest polecana każdemu, kto chce zachować młodzieńczą skórę (i nie tylko) jako najsilniejszy przeciwutleniacz na świecie - astaksantyna - zwalcza wolne rodniki, zanim zdążą uszkodzić warstwę kolagenu w skórze. Nie od dziś wiadomo, że kolagen ma kluczowe znaczenie dla zachowania gładkiej i elastycznej skóry.

 

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl