@WORKOUT
Dlaczego KOLAGEN w postaci PEPTYDÓW ?

 

 

BIOAKTYWNE PEPTYDY KOLAGENU (BCP®) STYMULUJĄ WŁASNY METABOLIZM KOLAGENOWY ORGANIZMU

 

Kolagen jest głównym składnikiem ludzkiego ciała. Około 30% naszego całkowitego białka ciała to kolagen. Kolagen ma kluczowe znaczenie dla ruchomych stawów, stabilnych kości, zdrowych mięśni, mocnych więzadeł i ścięgien, gładkiej skóry, błyszczących włosów i zdrowych paznokci. Jest jednym z podstawowych białek strukturalnych tkanki łącznej, a ponadto występuje w naczyniach krwionośnych, krążkach międzykręgowych, barierze krew-mózg, rogówce, zębinie i ścianie jelita - niezbędnym składniku całego naszego organizmu.

Bioaktywne Peptydy Kolagenowe® stymulują metabolizm kolagenu

Bioaktywne peptydy kolagenowe GELITA (BCP) to kompozycja różnych specyficznych peptydów zoptymalizowanych pod kątem określonych korzyści fizjologicznych. Peptydy pochodzą z wysoce kontrolowanego procesu produkcji kolagenu, który jest określany przez warunki hydrolizy. W rezultacie GELITA Bioactive Collagen Peptides® różnią się fizjologiczną funkcjonalnością. Są zoptymalizowane pod kątem maksymalizacji stymulacji typów komórek ludzkich biorących udział w biosyntezie kolagenu.

Wpływ peptydów kolagenowych na zwiększoną syntezę macierzy zewnątrzkomórkowej opiera się na dwóch mechanizmach:

  1. Dostarczeniu typowych aminokwasów kolagenowych jako cennych elementów budulcowych
  2. Stymulujacji syntezy komórek

 

PEPTYDY KOLAGENU POPRAWIAJĄ JAKOŚĆ ŻYCIA

 

Ruchome stawy, stabilne kości, gładka skóra, lśniące włosy i zdrowe paznokcie - peptydy kolagenowe odgrywają kluczową rolę w tworzeniu tych podstawowych składników ludzkiego organizmu. Co więcej, kolagen jest najobfitszym białkiem naturalnie występującym u ludzi i zwierząt. Jest podstawowym białkiem strukturalnym i najważniejszym białkiem tkanki łącznej. Aby pozostać zdrowym, silnym i mobilnym, potrzebujemy odpowiedniej ilości peptydów kolagenowych w naszej codziennej diecie. GELITA oferuje szeroką gamę naturalnych bioaktywnych peptydów kolagenowych, które są dostosowane do różnych zastosowań.

 

PEPTYDY KOLAGENOWE - EKSPERCI OD ZDROWIA I URODY

 

Peptydy kolagenowe są wszechstronnym źródłem białka i ważnym elementem zdrowego odżywiania. Ich właściwości odżywcze i fizjologiczne sprzyjają zdrowiu kości i stawów oraz wpływają na piękną skórę. Kolagen składa się z trzech łańcuchów polipeptydowych. Te tak zwane łańcuchy α (alfa) są owinięte wokół siebie, tworząc potrójne helikalne makrocząsteczki: unikalną strukturę, rozmiar i sekwencję aminokwasów. W sekwencjach kolagenowych glicyna (Gly) występuje jako co trzecia reszta. Umożliwia to uformowanie trzech łańcuchów w potrójną helikalną strukturę. Zatem wspólną cechą wszystkich kolagenów jest sekwencja, którą można wyrazić jako (Gly-X-Y) * n, gdzie X i Y są często reprezentowane odpowiednio przez prolinę (Pro) i hydroksyprolinę (Hyp). Ta sekwencja jest niezbędna do złożenia przez kolagen włókienek, które następnie tworzą włókna, zapewniając niezrównaną integralność strukturalną macierzy zewnątrzkomórkowej tkanek łącznych.

 

 

Surowcem do produkcji peptydów kolagenowych - podobnie jak w przypadku żelatyny - jest białko kolagenowe. Jednak peptydy kolagenowe są stosunkowo małymi cząsteczkami o masie cząsteczkowej poniżej 10 000 g / mol. Peptydy zawierają co najmniej dwa i co najwyżej 100 aminokwasów. Charakteryzują się doskonałą rozpuszczalnością w zimnej wodzie i nawet w bardzo stężonych roztworach nie tworzą żelu.

 

KILKA KLUCZOWYCH FAKTÓW

FAKT NR 1

Peptydy kolagenowe to małe cząsteczki, które są łatwo wchłaniane przez układ pokarmowy

„W przewodzie pokarmowym większość spożywanych peptydów kolagenowych jest trawiona. Przy szybkości wchłaniania ponad 98% tylko niewielki procent zostanie wydalony przez układ pokarmowy”. wyjaśnia Tonja Lipp, Senior Manager Business Development Health & Nutrition w Gelita, producent m.in. kolagenu VERISOL®, FORTIGEL® i PEPTIPLUS®. „Bioactive Collagen Peptides® to specjalna mieszanka bioaktywnych peptydów kolagenowych. Te łańcuchy peptydowe są bardzo małe w porównaniu z cząsteczkami kolagenu i są łatwo przyswajalne przez organizm”.

Wiele osób błędnie uważa, że suplementacja kolagenu to spożycie samego kolagenu

W rzeczywistości suplement kolagenu to nie spożycie kolagenu, w rzeczywistości jest to spożycie peptydów kolagenowych. Peptydy kolagenowe to krótkie łańcuchy aminokwasów, w porównaniu z samym kolagenem, który jest stosunkowo długim łańcuchem aminokwasów. Peptydy kolagenowe pochodzą z kolagenu w procesie zwanym hydrolizą.

FAKT NR 2

Prawie wszystkie połknięte peptydy kolagenowe przechodzą przez żołądek w stanie nienaruszonym

Prawie 100% spożywanych doustnie peptydów kolagenowych jest szybko wchłanianych z przewodu pokarmowego. Wskazuje na to wyraźny wzrost tych peptydów w osoczu krwi obserwowany od 15 do 30 minut po spożyciu 1.

 

 

Badania biodostępności pokazują, że peptydy kolagenowe można wykryć w różnych ilościach w różnych narządach i tkankach łącznych, w tym w skórze, po podaniu doustnym 2.

1Identyfikacja peptydów kolagenowych pochodzących z żywności we krwi ludzkiej po doustnym spożyciu hydrolizatów żelatyny. Iwai et al. 2005: Identification of food-derived collagen peptides in human blood aer oral ingestion of gelatin hydrolysates. J Agric Food Chem. 2005 Aug 10;53(16):6531-6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16076145

2Doustne podawanie hydrolizatu żelatyny znakowanego (14) C prowadzi do akumulacji radioaktywności w chrząstce myszy (C57 / BL); Oesser S, Adam M, Babel W, Seifert J: Oral administration of (14)C labeled gelatin hydrolysate leads to an accumulation of radioactivity in cartilage of mice (C57/BL). J Nutr 1999;129:1891 – 1895 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10498764

 

Materiały dodatkowe w języku angielskim (linki w grafikach)

  

 

Nie wszystkie peptydy kolagenowe są tworzone jednakowo.

Odkryj, co wyróżnia portfolio dobrze zbadanych Bioaktywnych Peptydów Kolagenu koncernu GELITA: 

 

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl