@WORKOUT

Jak osoby aktywne sportowo powinny dbać o stawy?

Nasz organizm składa się z wielu współdziałających i zależnych od siebie organów. Jeśli jedna część ciała zaczyna szwankować, inne partie także stają się obciążone, powodując powstawanie bardziej złożonych dolegliwości. Kluczowe znaczenie ma więc stałe zwiększanie naszej świadomości i wyrabianie odpowiednich nawyków, które poprawią jakość naszego zdrowia.

Jednym z najważniejszych elementów, jeśli chodzi o nasz układ ruchowy są stawy, które umożliwiają nam wykonywanie niemal każdej czynności. Niestety, badania dowodzą, że już co czwarta osoba zmaga się z mniej lub bardziej poważnymi dolegliwościami w tym zakresie. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Jak możemy zadbać o swoje stawy? I dlaczego suplementacja ma tak ogromne znaczenie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak dbać o stawy - podstawowe wskazówki

Zdrowe stawy zależą przede wszystkim od tego, jakie są nasze codzienne nawyki i przyzwyczajenia. Jeśli chcemy zachować pełną sprawność ruchową na długi czas, ważne jest pamiętanie o kilku podstawowych zasadach. Oto niektóre z nich:

  • utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała: nadwaga lub otyłość sprawiają, że nasz organizm jest obciążony, co może prowadzić do dolegliwości bólowych, a nawet do zwyrodnienia stawów,
  • postawa ciała: nasze nawyki związane z przyjmowaną pozycją np. w pracy, czy w szkole mają duży wpływ na kondycję naszych stawów i powiązanych z nimi organów, 
  • odpowiednio zbilansowana dieta: posiłki powinny być bogate w kwasy omega-3, białko oraz witaminy m.in. witaminę D i witaminę C; wskazane jest spożywanie ryb, owoców morza, orzechów, a także migdałów,
  • unikanie stresu lub rozładowywanie go: najnowsze badania pokazują, że przewlekły stres ma ogromny wpływ na cały nasz organizm, w tym także na stan stawów i całego aparatu ruchowego,
  • odpowiednia aktywność ruchowa: zalecany jest w szczególności aqua-aerobic, nordic walking, jazda na rowerze, joga, czy pilates.  

Technika wykonywania ćwiczeń - co warto wiedzieć?

Warto podkreślić, że dolegliwości związane z funkcjonowaniem stawów dotyczą osób w każdym wieku, nawet tych, które uznawane są za jednostki aktywne sportowo. Dlaczego tak jest? Pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Przede wszystkim sama aktywność ruchowa nie wystarczy - konieczne jest zastosowanie się do wszystkich wymienionych wyżej wskazówek m.in. tych dotyczących diety, czy unikania stresu. Duże znaczenie ma także fakt, że ćwiczenia przynoszą pozytywne rezultaty jedynie wtedy, gdy są wykonywane w poprawny sposób. Co więcej, aktywność przeprowadzana bez odpowiedniej techniki może w jeszcze większym stopniu przyczyniać się do powstawania mikrouszkodzeń i zwyrodnień. 

O czym jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim o tym, że każdy trening powinien zaczynać się od rozgrzewki, która poprawia mobilności i przygotowuje ciało do wysiłku. Podczas samego treningu konieczne jest skupianie się na odpowiedniej technice - zwłaszcza, gdy ćwiczenia zaliczane są do tzw. treningu z obciążeniem. Jeśli nie posiadamy stosownej wiedzy na ten temat, konieczne jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego trenera, który zademonstruje poprawne ułożenie ciała.  

Produkty z kolagenem - gdzie szukać profesjonalnych propozycji?

Kolejnym ważnym czynnikiem jest suplementacja, a przede wszystkim przyjmowanie kolagenu. Składnik ten wpływa pozytywnie na cały nasz organizm, jednak jest szczególnie nieoceniony jeśli chodzi o sprawne funkcjonowanie stawów. Jeśli więc szukasz wysokiej jakości produktów, których zastosowanie przynosi rzeczywiste efekty, sprawdź naszą ofertę. 

Nasze propozycje to produkty o skoncentrowanej, płynnej formule, która wykazuje świetną przyswajalność i udowodnione naukowo działanie. Suplementy dostępne w dwóch pysznych smakach wzbogacono o witaminę C, która jest konieczna do efektywnego powstawanie włókien kolagenowych. Co ważne, stworzone przez nas produkty mogą być stosowane zarówno zapobiegawcze, jak i leczniczo w celu poprawy funkcjonowania stawów.  

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl