@WORKOUT

Więcej energii w życiu codziennym - od razu poczujesz się lepiej :)

Więcej energii w życiu codziennym - od razu poczujesz się lepiej :)

Czy często czujesz się zmęczony/a ? A może regularnie zmagasz się z dołkiem o godzinie 15:00? Nie musi tak być. Odpowiednie strategie w życiu codziennym pomogą Ci natychmiast poczuć się sprawniej i mieć więcej energii. W pracy, w czasie wolnym i w sporcie. Tutaj znajdziesz najlepsze boostery energii, które od razu możesz zastosować w życiu codziennym.

Zimny prysznic o poranku na dobry początek dnia

Zgoda. To nie jest coś, na co można się doczekać. Przynajmniej nie od razu. Ale zimny prysznic o poranku może zdziałać cuda. Natychmiast się budzisz, a nawet pozytywnie manipulujesz sobą na poziomie hormonalnym. Ponieważ zimny prysznic prowadzi do uwolnienia adrenaliny i iryzyny. Adrenalina natychmiast przenosi Cię w tryb produktywności. Iryzyna prowadzi do wzrostu mitochondriów i przyspieszenia metabolizmu. To natychmiast daje Ci więcej energii.

Najlepiej zacząć od kolejnego 30-sekundowego zimnego prysznica pod koniec porannego prysznica. Stopniowo wydłużasz ten odstęp. A po krótkim czasie będziesz mógł wziąć zupełnie zimny prysznic. I chociaż nie brzmi to zbyt wiarygodnie, zimne prysznice są uzależniające! Spróbuj.

Optymalizacja snu jest najważniejsza

Zdrowy sen jest niezbędny dla Twojej witalności w życiu codziennym. Należy zwrócić szczególną uwagę na dwie rzeczy: higienę snu i długość snu. Higiena snu to przede wszystkim tworzenie warunków umożliwiających zdrowy sen w nocy. Najważniejsze punkty to redukcja niebieskiego światła wieczorem (telefony, tablety i TV), odpowiednia temperatura w sypialni, unikanie kofeiny wieczorem oraz „opróżnianie” głowy. Oznacza to: Zapisz wszystkie rzeczy, które Cię dotyczą, razem ze wszystkimi sprawami do wykonania na nadchodzący dzień, abyś nie musiał nieświadomie myśleć o tym, co masz zrobić następnego dnia w nocy.

Jeśli chodzi o długość snu, należy zwrócić szczególną uwagę na cykle snu. Cykl snu ze wszystkimi fazami zdrowego snu trwa około 90 minut. Więc idź spać, aby nie obudzić się w środku fazy głębokiego snu. Ponieważ to prawdziwy zabójca energii. W ciągu nocy należy przejść przynajmniej 4-6 takich cykli snu. Więc idź spać, aby budzik zadzwonił po 6, 7,5 lub 9 godzinach następnego ranka. Dzięki temu rytmowi stopniowo budzisz się sam we właściwym czasie.

Odpowiednie składniki odżywcze prowadzą do lepszego relaksu i dobrego samopoczucia

Należy tu wymienić trzy główne składniki odżywcze: kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę D i magnez. Oczywiście jest o wiele więcej składników odżywczych, które mają pozytywny wpływ na twoją energię. Ale najlepiej zacząć od tych trzech.

Kwasy tłuszczowe Omega-3 dostarczają wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, których potrzebuje Twój organizm. Zwłaszcza twój mózg. Możesz znaleźć te kwasy głównie w tłustych rybach morskich, takich jak łosoś, śledź czy makrela, lub możesz dostać wysokiej jakości suplement z olejem uzyskanym z czystego kryla, wolnego od metali ciężkich i innych zanieczyszczeń.

Twój aktualny poziom witaminy D najlepiej określić za pomocą badania krwi. Takie testy są obecnie dostępne nawet jako autotesty i można je uzyskać bardzo tanio. Powinieneś użyć tych testów, aby określić spożycie witaminy D. Witamina D jest również często nazywana hormonem słonecznym, ponieważ organizm może ją sam wytwarzać pod wpływem światła słonecznego. I chociaż organizm może to zrobić, duża część populacji cierpi na niedobór witaminy D, ponieważ w dzisiejszym stylu życia zbyt mało poruszamy się na słońcu. Ale wszyscy wiedzą, jak korzystne może być opalanie się, jeśli tylko pamięta się początek wiosny i lata. Poziom energii rośnie praktycznie samoczynnie.

I nie wierz w to, że do wchaniania witaminy D są potrzebne jakiekolwiek inne - np. K - to czysty marketing sprzedawców bez badań naukowych.

Magnez przede wszystkim pomaga w regeneracji i zasypianiu

Powinieneś nabrać nawyku przyjmowania suplementu magnezu wieczorem przed snem lub spożywania pokarmów bogatych w magnez podczas kolacji. Lepszy sen zapewni więcej energii w życiu codziennym.

Wniosek:  Jeśli chcesz zwiększyć swoją energię w życiu codziennym, powinieneś zacząć od tych trzech wskazówek w swoim codziennym życiu. Po krótkim czasie poczujesz się bardziej energiczny niż kiedykolwiek.

Źródło obrazu: Fotolia

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl