@WORKOUT

Przykład zastosowania KOLAGENU NA STAWY FORTIGEL®

Niewiele jest osób, które mogą twierdzić, że grały z Rogerem Federerem w międzynarodowym turnieju tenisowym i zwyciężyły – ale były niemiecki tenisista Markus Menzler może! W latach 1997-2001 rozwijał karierę zawodową i świętował wiele pamiętnych zwycięstw. Po przejściu na emeryturę z profesjonalnego sportu został trenerem tenisa i nadal większość czasu spędza na odbijaniu piłek na kortach wewnętrznych i zewnętrznych. Taki wysiłek fizyczny odbił się jednak na jego ciele. W kwietniu 2019 roku, po wielu latach intensywnego nauczania i treningu, zdiagnozowano u niego tzw. ostry siniak kostny w jednej głowie kości udowej.

To bolesne nagromadzenie płynu w kości spowodowane jest między innymi przewlekłymi reakcjami stresowymi (przeciążenie mechaniczne) lub urazem kości. Może to być spowodowane na przykład sportem polegającym na skakaniu i skręcaniu lub krótkimi okresami intensywnego wysiłku. Czas gojenia zależy od rozległości urazu i obrzęku, jednak zwykle wynosi od sześciu miesięcy do dwóch lat.

Co gorsza, diagnoza siniaka kostnego zbiegła się z początkiem choroby zwyrodnieniowej stawów – zwyrodnieniowego zapalenia stawów biodrowych. Te dwa stany są połączone, ponieważ obrzęk kości może prowadzić do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów, jeśli nie jest leczony, lub może pogorszyć stan, jeśli jest już obecny. Płyn komórkowy z obrzęku zwiększa ciśnienie wewnątrz kości, skóry kości i chrząstki, co również zaburza metabolizm chrząstki. To z kolei sprzyja artrozie.

Na szczęście lekarz Markusa znał markę GELITA i rolę, jaką peptydy kolagenowe mogą odgrywać w poprawie zdrowia stawów i regeneracji chrząstki. Markus wspomina: „Po raz pierwszy dowiedziałem się o GELITA od mojego lekarza. Po konsultacji z dr Juttą Hugenberg z firmy GELITA w maju 2019 rozpoczęłam codzienną suplementację 10g FORTIGEL®. Wizyta kontrolna w sierpniu 2019 potwierdziła całkowitą regresję siniaka kostnego. Od początku suplementacji moje biodro jest znacznie bardziej ruchliwe i nie odczuwam już bólu.”

Więc jak to możliwe? A jakie badania naukowe stoją za suplementacją FORTIGEL®? Cóż, po podaniu doustnym te specyficzne Bioaktywne Peptydy Kolagenowe® (BCP®) przechodzą przez błonę śluzową jelita i wchodzą do krwioobiegu częściowo nienaruszone. Wewnątrz organizmu FORTIGEL® gromadzi się w chrząstce stawowej, gdzie pobudza tzw. chondrocyty – komórki odpowiedzialne za regenerację chrząstki ludzkiej – do produkcji jeszcze większej ilości kolagenu i proteoglikanów. Prowadzi to do zwiększonej syntezy tych dwóch głównych składników suchej masy chrzęstnej i pomaga zwalczać postępującą degenerację tkanki chrzęstnej.

Istnieje wiele danych klinicznych, z których wszystkie dokumentują korzystne działanie FORTIGEL® u pacjentów dotkniętych chorobą zwyrodnieniową stawów. W rzeczywistości badania były prowadzone w tej konkretnej dziedzinie przez ostatnie trzy dekady z udziałem 2500 ochotników - głównie pacjentów z rozpoznaną chorobą zwyrodnieniową stawów biodrowych lub kolanowych. Wszystkie badania potwierdzają pozytywny wpływ FORTIGEL® na zdrowie stawów, w tym znaczne zmniejszenie bólu, zmniejszenie zapotrzebowania na leki przeciwbólowe i poprawę ruchomości stawów.

Markus podsumował: „Obserwacja MRI w październiku 2020 r. nadal potwierdza zachowaną warstwę chrząstki. Jako profilaktyczne leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów i utrzymujące warstwę chrząstki oraz promujące zwiększoną mobilność, gorąco polecam FORTIGEL®. Właściwie nadal biorę ten produkt na co dzień.”

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym portfolio Bioaktywnych Peptydów Kolagenowych® FORTIGEL® lub potrzebujesz fachowego wsparcia i porady, skontaktuj się z nami już dziś.

 

#kolagen #fortigel #kolagen na stawy

 

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl