@WORKOUT
Kolagen FORTIGEL® zapewnia mobilność stawów

 

 

FORTIGEL® POMAGA LUDZIOM UTRZYMAĆ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ I MOBILNOŚĆ

 

W obecnych czasach co czwarta osoba cierpi na problemy ze stawami i liczba ta stale rośnie. Główną przyczyną jest zużycie chrząstki stawowej spowodowane wiekiem, nadmiernym wysiłkiem fizycznym i obciążeniem stawów. Istnieje jednak pomoc dla osób potrzebujących wsparcia w tym zakresie.

FORTIGEL® to innowacyjny składnik do regeneracji chrząstki stawowej, opracowany przez firmę GELITA. Białko kolagenowe stanowi blisko 70% masy chrząstki. Udowodniono, że zoptymalizowane specyficzne peptydy kolagenowe FORTIGEL® aktywują wzrost nowej chrząstki poprzez stymulację komórek, pomagając złagodzić dyskomfort stawów i sprawić, że stawy będą gładkie i ruchliwe. Zapewniając ludziom aktywność fizyczną i mobilność, FORTIGEL® może poprawić jakość życia.

 


 Dlaczego mówimy o peptydach kolagenu ? Sprawdź TUTAJ - to jest istotne.


 

FORTIGEL® wspomaga wzrost tkanki chrzęstnej

Skuteczność FORTIGEL® została naukowo udowodniona w licznych badaniach. Według opublikowanych badań doustnie podawany FORTIGEL® wchłania się w jelitach i gromadzi w chrząstce. Spożycie FORTIGEL® stymuluje statystycznie istotny wzrost metabolizmu tkanki chrzęstnej.

 

Zmiana w chrząstce stawowej po 3 miesiącach (przekrój tkanki *)

 

Badanie Penn State potwierdza poprawę mobilności dzięki FORTIGEL®

Na Penn State University (USA, 2008) rekrutowano 147 sportowców, którzy doświadczyli bólu stawów związanego z aktywnością. Ci sportowcy (średni wiek 20,1 lat) zostali podzieleni na grupę przyjmującą FORTIGEL® jako suplement diety oraz grupę kontrolną przyjmującą placebo przez 24 tygodnie. Nasilenie objawów było oceniane zarówno przez lekarza prowadzącego, jak i przez uczestników badania za pomocą wizualnej skali analogowej.

W tym prospektywnym, randomizowanym, podwójnie ślepym i kontrolowanym z placebo badaniu, interesujące było zaobserwowanie statystycznie istotnej różnicy w odczuwaniu bólu między grupami leczonymi i kontrolnymi. Podczas stosowania alternatywnych terapii, takich jak hydroterapia, masaż oraz okłady z lodu i ciepła, istniała wyraźna różnica między leczeniem, a grupą placebo na korzyść grupy FORTIGEL®. Była to pierwsza próba wykazująca złagodzenie bólu stawów u zdrowych sportowców leczonych preparatem FORTIGEL®. Podsumowując, badania potwierdzają, że przyjmowanie FORTIGEL® skutkuje poprawą sprawności ruchowej osób zdrowych.

 

FORTIGEL® regeneruje tkankę chrzęstną u ludzi

 

McAlindon udowadnia długotrwałe działanie FORTIGEL®

W badaniu opublikowanym w marcu 2011 r. przez McAlindon i współpracowników zbadano długoterminowy wpływ leczenia FORTIGEL® na skład chrząstki szklistej u osób z wczesną chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. To prospektywne, randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane z placebo badanie pilotażowe zostało przeprowadzone w Tufts Medical Center we współpracy z Harvard University.

Do wizualizacji zmian strukturalnych w tkance chrzęstnej odpowiednich uczestników badania wykorzystano specyficzny rodzaj obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (dGEMRIC). Ogólnie rzecz biorąc, 30 pacjentów przydzielono losowo do grupy otrzymującej 10 g FORTIGEL® dziennie przez 48 tygodni lub do grupy kontrolnej otrzymującej samo placebo. U każdego pacjenta wykonano trzy skany MRI kolana, jedno na początku badania, jedno po 24 tygodniach, a ostatnie po 48 tygodniach.

Analiza skanów chrząstki wykazała statystycznie istotny wzrost gęstości proteoglikanów w środkowej i bocznej części piszczelowej osób leczonych preparatem FORTIGEL® w porównaniu z grupą placebo. Wyniki wskazują, że doustna suplementacja FORTIGEL® ma bezpośredni wpływ na tkankę chrzęstną człowieka. Potwierdza to wcześniejsze dane eksperymentalne i jasno pokazuje, że określone doustnie podawane peptydy kolagenowe mogą mieć wpływ na regenerację tkanki chrzęstnej. Można przypuszczać, że obserwowany efekt nie ogranicza się do stanów patofizjologicznych, na co wskazują dodatkowe badania kliniczne.

Uniwersytet we Fryburgu w Niemczech potwierdza poprawę mobilności u młodych dorosłych

Celem monocentrycznego, kontrolowanego z placebo, randomizowanego, podwójnie ślepego badania obserwacyjnego z udziałem 160 osób w Instytucie Sportu i Nauk o Sporcie Uniwersytetu we Fryburgu, Niemcy było zbadanie wpływu doustnych preparatów Bioaktywnych Peptydów Kolagenu (BCP)® na młodych dorosłych cierpiących na zdiagnozowany ból stawu kolanowego związany z aktywnością. W badaniu podawano doustnie dawkę 5 g FORTIGEL® lub placebo dziennie przez 12 tygodni. Po 3, 6 i 12 tygodniach zmiany bólu, sztywności i sprawności fizycznej oceniano w grupie FORTIGEL® za pomocą wskaźnika Western Ontario and McMaster Universities Index (WOMAC) 4.

Wyniki badania jednoznacznie wskazują na skuteczność spożycia 5 g FORTIGEL® dziennie w leczeniu zapalenia stawów, gon- oraz koksartrozy. Już po 3 tygodniach doustnego podawania preparatu można było zaobserwować statystycznie istotną poprawę w bólu, sztywności i sprawności fizycznej. Co więcej, ten pozytywny efekt FORTIGEL® utrzymywał się i był jeszcze bardziej wyraźny po 6 i 12 tygodniach leczenia. Jednocześnie znacznie ograniczone zostały dodatkowe zabiegi, takie jak masaż i fizjoterapia. Zwiększonej ruchomości towarzyszyło statystycznie istotne zmniejszenie sztywności i wyraźne złagodzenie bólu. U ponad 40% wszystkich pacjentów uzyskano całkowitą redukcję bólu, au 70% wykazano pozytywny efekt terapii. Tym samym FORTIGEL® jest skutecznym podejściem terapeutycznym dla osób cierpiących na schorzenia kolan i bioder. 

 

FORTIGEL® wykazuje pozytywne zmniejszenie bólu w odniesieniu do głównych kryteriów badania

 

FORTIGEL® ZACHOWUJE JAKOŚĆ ŻYCIA

 

Na podstawie przedstawionych danych można stwierdzić, że doustne podanie FORTIGEL® wpływa korzystnie na tkankę chrzęstną. W konsekwencji suplementacja peptydami FORTIGEL® może przyczynia się do utrzymania zdrowia stawów i może pomóc w zachowaniu mobilności i jakości życia.

 

 Dodatkowe materiały do pobrania 

   

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl