@WORKOUT

CARBO BOOSTER 1500 g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 84,99 zł 84.99
ilość szt.
Zyskujesz 84 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

ENERGYBODY® CARBO BOOSTER - 1,5 kg (50 porcji)

ENERGIA I SIŁA węglowodanów do treningu 

GWARANCJA NAJWYŻSZEJ CZYSTOŚCI !

Węglowodany w proszku do rozpuszczania - SMAK NEUTRALNY - dodaj do ulubionego napoju lub szejka bez dodawania kolejnego smaku w ciągu dnia !

Połączenie różnych źródeł węglowodanów sprawia, że Carbo Booster jest niezwykle wszechstronny. Carbo Booster jest idealny zarówno jako źródło energii przed treningiem, jak i do uzupełnienia opróżnionych zapasów glikogenu. Dzięki neutralnemu smakowi Carbo Booster bardzo dobrze komponuje się również z napojami mineralnymi, sokami czy koncentratami białkowymi.

Węglowodany (cukry) to podstawowe "paliwo", z którego korzysta ludzki organizm podczas wysiłku fizycznego. Są dużo szybciej przekształcane w mięśniach w energię niż tłuszcze. Organizm człowieka ma pewne ograniczone rezerwy węglowodanów. Zalicza się do nich cukier we krwi oraz glikogen mięśniowy i wątrobowy. Gdy podczas treningu zostaną one całkowicie wykorzystane, energia musi być pozyskiwana z innego źródła - z zapasu tłuszczów obecnych we krwi, mięśniach i zwłaszcza w tkance tłuszczowej. Jednak procesy metaboliczne, odpowiedzialne za oksydację tłuszczów są u nas osłabione, dlatego po wyczerpaniu rezerw węglowodanów pojawia się nagłe zmęczenie, wynikające z faktu, że nie potrafimy optymalnie wykorzystywać zapasów tłuszczowych. 

Obniżenie poziomu glikogenu w mięśniach i cukru we krwi prowadzi bezpośrednio do zmęczenia organizmu podczas wysiłku. Obniżenie poziomu cukru we krwi wpływa na ograniczenie wykorzystywania energii pochodzącej z węglowodanów. Szybkość ich utleniania wynosi ok. 1 g na minutę. Podczas długotrwałego wysiłku może ona spaść nawet o połowę, co przekłada się na osłabienie wytrzymałości. Jak wykazują liczne badania, dzięki dostarczeniu węglowodanów z zewnątrz można doprowadzić do dwukrotnego wzrostu szybkosci utleniania cukrów (2g/minutę). Właściwy poziom cukru zwiększa zdolność mięśni do wykorzystywania glukozy zawartej we krwi. W ten sposób oszczędzają one zgromadzony glikogen i wolniej się męczą. Należy także pamiętać, że mózg czerpie energię głównie z glukozy - każde obniżenie jej poziomu we krwi wiąże się z osłabieniem koncentracji, czyli zwiększonym zmęczeniem.

Kiedy wysiłek się przedłuża, organizm zaczyna pozyskiwać energię ze zgromadzonych w mięśniach aminokwasów. Jest to autodestrukcja mięśni. Wzrasta wytwarzanie amoniaku (toksyny zmęczenia) oraz przyspieszającego odwodnienie mocznika). Spożywanie węglowodanów podczas długotrwałego wysiłku chroni mięśnie przed katabolizmem.

Węglowodany odgrywają też bardzo ważną rolę w regeneracji potreningowej. Razem z białkami utrzymują odpowiedni poziom masy mięśniowej. Dieta sportowców powinna być bogata w węglowodany, a ich przyjmowanie jest ważne zarówno przed wysiłkiem, jak i w jego trakcie oraz po nim.


Wypróbuj CARBO BOOSTER w połączeniu z naszym koncentratem nawadniającego napoju sportowego REFRESH LIGHT w doskonałych smakach ! Dodawanie dawki neutralnych smakowo węglowodanów w postaci CARBO BOOSTER do REFRESH LIGHT tworzy rodzaj naturalnego napoju węglowodanowego (energetycznego) w Twoim ulubionym smaku.


Węglowodany to produkt fotosyntezy – rośliny syntezują je z dwutlenku węgla oraz wody. Zbudowane są z co najmniej kilku grup karboksylowych i z co najmniej jednej grupy karbonylowej. Węglowodany dzieli się na cukry proste (mono), disacharydy, oligosacharydy oraz polisacharydy. Są to cztery kategorie węglowodanów.

CARBO BOOSTER zawiera:

Mono i disacharydy [5,2%]

Cukry proste to monomery, z których powstają disacharydy, oligosacharydy oraz cukry złożone (wielocukry). Nie ulegają dalszemu rozpadowi na mniejsze podjednostki. Są wchłaniane bez wcześniejszej obróbki chemicznej i powodują natychmiastowy wyrzut glukozy do krwi. Disacharydy (dwucukry) zbudowane są z dwóch monosacharydów – powstają w wyniku ich reakcji kondensacji.

Oligosacharydy [18,3%]

Sacharydy pośrednie pomiędzy monosacharydami i cukrami złożonymi. Są zbudowane z od 2 do 10 monomerów (cukrów prostych). Oligosacharydy powstające z połączenia dwóch monomerów to zatem tym samym disacharydy. Ich właściwości są podobne do właściwości monosacharydów, jednak niektóre z nich nie redukują (nie wykazują cech aldehydów)

Polisacharydy [71,5%]

Mogą być zbudowane z jednego tylko rodzaju cząsteczek monosacharydów. Z wodą tworzą układy koloidalne lub są w niej nierozpuszczalne. Pod wpływem hydrolaz glikozydowych i kwasów nieorganicznych ulegają częściowemu rozkładowi do oligosacharydów lub całkowitemu do cukrów prostych. Maltodekstryna jest wielocukrem składającym się głównie z cząsteczek glukozy, jednak nie ma słodkiego smaku lub posmak ten jest bardzo nikły. Pozyskuje się ją poprzez enzymatyczną hydrolizę skrobi. Maltodekstryna to węglowodan złożony. Mimo to jest bardzo łatwostrawna i w przewodzie pokarmowym człowieka jest trawiona błyskawicznie. Stanowi zatem łatwe i szybkie źródło energii. W zależności od potrzeb danej osoby może być to zarówno wadą, jak i zaletą. Indeks glikemiczny maltodekstryny jest bardzo wysoki i wynosi 105.

Funkcje węglowodanów w organizmach żywych:

  • dostarczają energii niezbędnej do pracy mózgu,
  • tworzą zapasy energetyczne (u ludzi w postaci glikogenu),
  • stanowią materiał odżywczy,
  • wchodzą w skład DNA i RNA,
  • hamują krzepnięcie krwi,
  • biorą udział w budowie struktur komórkowych,
  • chronią białka ustrojowe,
  • rozkładają kwasy tłuszczowe, chronią organizm przez nadprodukcją ciał ketonowych i zakwaszeniem,
  • odżywiają mózg, rdzeń kręgowy i krwinki czerwone (glukoza),
  • uczestniczą w mechanizmie rozpoznawania komórek przez limfocyty.

Składniki: maltodekstryna (60%), wysokocząsteczkowa skrobia kukurydziana (40%). Może zawierać śladowe ilości mleka, soi, glutenu, jajek i łubinu.

Sposób użycia: Wymieszaj 30 g Carbo Booster (= ok. 3 łyżki stołowe) na porcję w 300 ml napoju orzeźwiającego lub innych płynów lub potraw. Carbo Booster jest zalecany przed, w trakcie i po treningu.


 

Dane techniczne

Ilość dawek 50
Masa 1500 g

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl