@WORKOUT

6 najważniejszych wskazówek dla początkujących w fitnessie

6 najważniejszych wskazówek dla początkujących w fitnessie

Jesteś nowy/a w studiu? I nadal wszystko jest dla Ciebie dziwne? Nie martw się. To szybko zniknie. I to jest zupełnie normalne. Ponadto prawdopodobnie otrzymasz teraz wiele nowych informacji. Z tym małym przewodnikiem chcemy ułatwić Ci szybkie odnalezienie się w nowym stylu życia i utrzymanie go w dłuższej perspektywie z radością i entuzjazmem.

Wskazówka 1:

spraw, by fitness stał się nawykiem. Jeśli chcesz długoterminowego sukcesu, sprawność fizyczna musi stać się częścią Ciebie. Twój nowy styl życia musi stać się nawykiem. Nie jest tak ważne, że na każdym treningu całkowicie się wyczerpujesz. Ważne jest, abyś nie opuścił sesji treningowej. Nie dawaj szansy złym wymówkom!

Wskazówka 2:

Opieraj się na podstawach. Wielu początkujących popełnia błąd w studiu i traktuje siłownię jako rodzaj ogromnego placu zabaw. Prawdopodobnie chcesz raz spróbować wszystkiego. I nie chcemy cię od tego odwieść. Ale z czasem powinieneś sam się przekonać, co naprawdę lubisz i z czym najlepiej się zaprzyjaźnić. To powinno być podstawą twojego treningu. Ponieważ także tutaj ciągłość jest wszystkim. A trening w dzikim zamęcie działa na początku. Ale niestety nie na dłuższą metę. Ale nie ma nic bardziej motywującego niż brak wyników.

Wskazówka 3:

Fitness to nie tylko siłownia. Jeśli chcesz rozwinąć prawdziwy fitnessowy styl życia, nie koncentruj się tylko na siłowni. Bądź ogólnie aktywny. We wszystkim, co robisz. Ciesz się spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Używaj roweru zamiast samochodu. W miarę możliwości ćwicz w życiu codziennym. Dzięki temu będziesz bardziej aktywny, a trening na siłowni pomoże Ci poczuć się sprawniejszym w nowym, bardziej aktywnym życiu.

Wskazówka 4:

Dopiero odpowiednia dieta będzie naprawdę zdrowa. Ćwiczenia i odżywianie muszą iść w parze. Najlepsze ćwiczenia nie pomogą, jeśli Twoja dieta jest katastrofą. A katastrofalna dieta niekoniecznie pomaga też dobrze radzić sobie na siłowni. Jeśli jednak połączysz nowy, aktywny tryb życia z bogatą w składniki odżywcze i zdrową dietą, wkrótce poczujesz się jak nowa osoba.

Wskazówka 5:

Odpoczynek jest również częścią dyscypliny. Nie robisz postępów podczas treningu. Robisz postępy w fazie regeneracji. Podczas treningu ustawiasz bodziec, w przerwie regeneracyjnej między dwoma jednostkami treningowymi organizm dostosowuje się do tego bodźca. Stajesz się lepszy i sprawniejszy w tym, co robisz. Zafunduj sobie więc wystarczająco długie fazy regeneracji między dwoma jednostkami. Skorzystaj z sauny, kąpieli wellness lub po prostu zadbaj o odpowiednią ilość snu. Tak czy inaczej, zobaczysz, jak bardzo sprawisz, że poczujesz się lepiej.

Wskazówka 6: zapytaj

Z pewnością będziesz miał dużo do powiedzenia i będziesz miał tysiące pytań. Umieść je! Zapytaj nas. Przekaż je swojemu trenerowi. Ale im bardziej jesteś zaciekawiony i im więcej się uczysz, tym lepsze będą Twoje wyniki w dłuższej perspektywie i tym silniejsza będzie Twoja pasja do fitnessu. Witamy!

Źródło obrazu: Fotolia

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl