@WORKOUT

Dwie proste wskazówki żywieniowe, które są niezbędne dla Twojego ciała

Dwie proste wskazówki żywieniowe, które są niezbędne dla Twojego ciała

Istnieje mnóstwo różnych diet i opinii na temat utraty tkanki tłuszczowej i tego, jak prawidłowo podejść do tego projektu. Są też różne obozy, które są ze sobą praktycznie całkowicie sprzeczne. Mało węglowodanów i mało tłuszczy. Obie strony twierdzą, że mają najlepszą opcję i wybierają bardziej efektywne podejście. Ale co tak naprawdę jest prawdą w porównaniu z niską zawartością węglowodanów i niską zawartością tłuszczu?

Punkt 1: Kalorie są kluczowe

Pierwsza kwestia musi być bardzo jasna. Bez względu na to, czy stosujesz dietę niskowęglowodanową czy niskotłuszczową, jeśli bilans kalorii nie jest odpowiedni, praktycznie nic nie będzie pasować. Jeśli jesz za dużo, nie możesz schudnąć. A 90% wszystkich, którzy twierdzą, że nic nie zadziała i że nie mogą schudnąć, nadal je za dużo. Może nie każdego dnia, ale cykl „wyrwania się z pasa”, po którym następuje dzień „Dzisiaj coś sobie zafunduję”, zwykle prowadzi do tego, że deficyt kalorii praktycznie nie znika. Ilość kalorii spalanych podczas treningu jest zwykle rażąco zawyżona. W związku z tym powinieneś najpierw skupić się na bilansie kalorii i upewnić się, że spalasz więcej kalorii niż spożywasz, jeśli chcesz stracić tłuszcz.

Punkt 2: Białko ma kluczowe znaczenie

Następnym naprawdę istotnym punktem jest białko. Ponieważ im więcej spożywamy białka, tym lepsza jest utrata tłuszczu, o ile jesteśmy w trakcie redukcji kalorii. Musisz więc zastąpić węglowodany i tłuszcze białkami. Po raz kolejny staje się jasne, jak ważne jest tak naprawdę dzienne spożycie białka i że naprawdę powinieneś mieć je na oku, jeśli chcesz spalić maksymalną ilość tłuszczu.

Wniosek:

Uważaj na deficyt kalorii, upewnij się, że dzienne zapotrzebowanie pokrywa około 1,5 g białka na kilogram masy ciała i elastycznie radzisz sobie z pozostałymi kaloriami. Ponieważ to naprawdę jedyne i najważniejsze punkty, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli chcesz zredukować tkankę tłuszczową.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl