@WORKOUT

Dlaczego osoby aktywne fizycznie powinny sięgać po odżywki?

Dbanie o dobrą sylwetkę niejedno ma imię. Oczywiście podstawą jest dopasowana do naszych potrzeb aktywność fizyczna oraz odpowiednio zbilansowana dieta. Istnieje jednak szereg dodatkowych pomocy, takich jak m.in. odżywki dedykowane dla osób aktywnych fizycznie. Czy produkty tego typu są jedynie dodatkiem? A może rzeczywiście należą do propozycji "pierwszej potrzeby" dla sportowców? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Co warto wiedzieć?

Białko jest najważniejszym składnikiem budulcowym, który stanowi około 25% masy ciała każdego człowieka. To skomplikowane, wciąż badane cząsteczki, o niezwykłych właściwościach. Nic więc dziwnego, że zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta powinna bazować w 10 do 15% właśnie na tego rodzaju substancjach. Białko jest bowiem niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a zapotrzebowanie na ten składnik wzrasta w przypadku intensywnych treningów i wzmożonej aktywności fizycznej. 

Okazuje się jednak, że nawet starannie dobrana dieta może okazać się niewystarczającym źródłem tego budulca. Dobrym rozwiązaniem jest więc sięgnięcie po specjalistyczne odżywki, które pomogą nam zwiększyć efektywność ćwiczeń. Dlaczego są one tak polecane?  

Dlaczego warto sięgnąć po odżywki?

Odżywki białkowe mają szerokie zastosowanie. Przede wszystkim są wykorzystywane w przypadku diet redukcyjnych, ponieważ przyśpieszają metabolizm, a także pozwalają na dłużej zachować uczucie sytości. Dodatkową zaletą jest fakt, że wykazują wysoki efekt termiczny pożywienia.

Jednak to nie koniec. Tak jak już wspomnieliśmy zapotrzebowanie na białko wzrasta wraz z coraz aktywniejszym trybem życia i intensywniejszymi treningami. Odżywki białkowe są więc doskonałą pomocą dla osób, które dbają o swoją sylwetkę. To dobre uzupełnienie diety, które przyczynia się do budowania pożądanej masy mięśniowej. Poza tym wysokiej jakości produkty zawierają dużą ilość aminokwasów egzogennych, których nasz organizm nie może syntetyzować samodzielnie. Są także pomocne w zwiększeniu efektywności ćwiczeń.

Wiele osób przekonało się też, że odżywki dla sportowców mogą być pomocne przy stosowaniu diety wykluczającej niektóre pokarmy, w tym m.in. w przypadku diety wegańskiej. Stanowią bowiem uzupełnienie białka koniecznego dla naszego organizmu oraz witamin, które także są potrzebne do sprawnego funkcjonowania. Odżywki białkowe są polecane również w czasie zawodów sportowych, gdzie wymagana jest określona waga.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl