@WORKOUT

Creapure® - kreatyna czysta i skuteczna

Creapure® - kreatyna czysta i skuteczna

Kreatyna Creapure® jest znanym na świecie najwyższej jakości monohydratem kreatyny. Creapure® to nazwa handlowa należąca do AlzChem Germany. Creapure® to bezsmakowy, bezwonny, bardzo drobny proszek kreatynowy wolny od zanieczyszczeń i podlegający najsurowszej kontroli jakości.

Wszystkie surowce użyte do produkcji Creapure® podlegają ścisłej wewnętrznej specyfikacji surowców. Dział kontroli jakości, niezależny od działu produkcji, posiada certyfikat GLP (Good Laboratory Practice), kontroluje wytwarzany produkt i nadzoruje jego dopuszczenie do wysyłki. Creapure® jest produkowany w zakładzie GMP (Good Manufacturing Practice) od 2004 roku. Oznacza to, że kreatyna Creapure® jest wytwarzana zgodnie z tymi samymi rygorystycznymi wymogami, jak te stosowane w produkcji farmaceutycznej. Monohydrat kreatyny Creapure „Najlepsza kreatyna na planecie”. Creapure Creatine, podobnie jak wszystkie kreatyny, dobrze komponuje się z preparatami przedtreningowymi, suplementami w trakcie treningu i dobrym proszkiem białkowym.

Kreatyna: naturalne źródło energii

Kreatyna to naturalna substancja występująca w organizmie człowieka. Jest niezbędna do życia, a przeciętny dorosły ma w swoim organizmie 80 - 130 gramów kreatyny. Kreatyna odgrywa istotną rolę w transporcie energii w każdej z bilionów komórek organizmu - w mięśniach szkieletowych, sercu, mózgu i innych narządach. Oprócz działania jako nośnik energii, kreatyna prawie na pewno ma inne zalety, których naukowcy jeszcze nie w pełni rozumieją. Wielu badaczy uważa, że kreatyna jest ważna dla funkcjonowania narządów, w tym mózgu, oraz dla ogólnego stanu zdrowia.

Naukowcy badali kreatynę od prawie 200 lat. Kreatynę klasyfikują jako „kwas organiczny zawierający azot” o wzorze C4H9N3O2. Z biologicznego punktu widzenia kreatyna jest małą i dość prostą cząsteczką. Większość ludzi około połowę swojego dziennego zapotrzebowania na kreatynę uzyskuje dzięki jedzeniu świeżego mięsa i ryb, które są praktycznie jedynymi dietetycznymi źródłami kreatyny. Reszta jest syntetyzowana w naszym ciele. Każdy, kto nie stosuje zbilansowanej diety, zwłaszcza wegetarianie i weganie, może mieć niższy niż normalnie poziom kreatyny.

Udowodniono naukowo, że kreatyna jako suplement diety zwiększa wydolność fizyczną. W tej roli kreatyna została zatwierdzona przez organy regulujące zdrowie i agencje sportowe na całym świecie. Wiadomo, że jest łatwo wchłaniana przez organizm i nie ma szkodliwych skutków, jeśli jest odpowiednio wytwarzana i przyjmowana w zalecanej dawce.

Siła mięśni z kreatyny

Około 90% zapasów kreatyny w organizmie znajduje się w mięśniach szkieletowych - typie mięśni, o którym normalnie myślimy. Wszystkie żywe komórki potrzebują energii, a szczególnie komórki mięśniowe zużywają duże ilości energii podczas swojej pracy. Kreatyna pomaga dostarczyć tę energię.

Komórki mięśniowe pozyskują energię na kilka różnych sposobów. Podczas długotrwałych ćwiczeń, na przykład biegania długodystansowego, organizm wytwarza energię najpierw wykorzystując zapasy glikogenu (forma węglowodanów), a następnie spalając tłuszcze. Ponieważ procesy te zależą od tlenu z powietrza, nazywa się je „aerobowymi”.

Jednak podczas krótkotrwałych intensywnych ćwiczeń, takich jak sprint, mięśnie natychmiast potrzebują ogromnych ilości energii. Na początku tego „beztlenowego” ćwiczenia mięśnie muszą więc polegać na zapasach energii, które są natychmiast dostępne. Te magazyny energii przybierają postać substancji chemicznych znanych jako ATP (trifosforan adenozyny) i fosforylokreatyna (PCr). ATP i PCr współpracują ze sobą, aby zapewnić natychmiastową dostępność wymaganej energii, wypełniając lukę, dopóki więcej energii nie zostanie wyprodukowane poprzez metabolizowanie glukozy (glikoliza), glikogenu (glikogenoliza) i tłuszczu (lipoliza i utlenianie kwasów tłuszczowych).

Creapure® dla energii i wytrzymałości

Creapure® odgrywa kluczową rolę w transporcie i magazynowaniu energii w każdej komórce ludzkiego ciała. W organizmie osoby dorosłej znajduje się około 80 do 130 gramów tej naturalnej substancji ciała. Ponieważ jednak organizm codziennie trawi i wydala około jednego do dwóch procent tego, konieczne jest również regularne uzupełnianie zapasów kreatyny. Ponieważ część może być syntetyzowana przez różne narządy, reszta musi zostać wchłonięta przez pożywienie. Obowiązuje zasada: kreatyna jest zawarta w odpowiednich ilościach tylko w mięsie i rybach, ale nie w warzywach czy produktach mlecznych.

Creapure®:

  • Kreatyna wspomaga dostarczanie energii w organizmie
  • Substancja endogenna

Creapure® dla mięśni i siły

Ćwiczenia rozwijają i budują mięśnie i siłę. Podczas ćwiczeń mięśnie pracują i wykonują zadania, do których potrzebna jest energia. Energia ta jest pozyskiwana z węglowodanów i tłuszczów i udostępniana komórkom mięśniowym poprzez różne procesy metaboliczne. Kreatyna i jej energetyczna forma, fosforan kreatyny, odgrywają ważną rolę w dostarczaniu energii, zwłaszcza gdy mięśnie są uruchamiane po odpoczynku i gdy w krótkim czasie należy udostępnić większą ilość energii.

Creapure® - Energia dla komórek mięśniowych:

  • Dostarcza energii w postaci fosforanu kreatyny
  • Wpływa pozytywnie na wydajność
  • Zwiększona siła
  • Krótsze czasy regeneracji

Creapure® w wyczynowym sporcie

Kreatyna to substancja ustrojowa, która powstaje w wątrobie i nerkach z aminokwasów glicyny, argininy i metioniny. Kreatyna i fosforan kreatyny odgrywają ważną rolę w dostarczaniu energii do organizmu. Od lat 90. wielu sportowców i naukowców odkryło, że kreatyna w postaci monohydratu kreatyny jest najskuteczniejszym suplementem diety poprawiającym i zwiększającym poziom ćwiczeń, siłę mięśni i beztłuszczową masę ciała. Sportowcy wielu dyscyplin - w tym kolarstwo, sprint, pływanie i piłka nożna - przyjmowali kreatynę przez wiele lat z doskonałymi wynikami. Kreatyna jest klasyfikowana jako tak zwany suplement kategorii A przez różne organizacje sportowe, takie jak Australijski Instytut Sportu, Szwajcarska Rada Olimpijska i Szwajcarskie Towarzystwo Żywienia Sportowego. Oznacza to, że zwiększający wydajność wpływ spożycia kreatyny jest rozpoznawany i wspierany w pewnych sytuacjach.

 

 

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl