@WORKOUT

Arginina w płynie - czym jest i kiedy warto ją stosować?

Zdrowie i dobre samopoczucie to wynik naszych codziennych nawyków oraz odpowiedniej równowagi biochemicznej. Często okazuje się, że niedobór lub nadmiar pozornie mało znaczącej substancji lub pierwiastka prowadzi do poważnych problemów. Tak właśnie jest w przypadku argininy, która jest aminokwasem endogennym biorącym udział w procesach fizjologicznych ludzkiego metabolizmu. Czym dokładnie się charakteryzuje? I kiedy warto ją suplementować? Na te inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Arginina - czym jest?

Arginina jest naturalnym składnikiem pokarmowym, z którego tworzone są związki aktywne ważne dla zachowania zdrowia, kształtowania sylwetki, rozwoju zdolności wysiłkowych i utrzymania sprawności seksualnej. Ma ona także ogromne znaczenie w wytwarzaniu tlenku azotu, co oznacza, że umożliwia właściwe dokrwienie, dotlenienie i odżywienie mięśni, ułatwia rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej oraz umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej.

Arginina jest zaliczana do substancji warunkowo niezbędnych, co oznacza, że jej prawidłowy poziom w organizmie ma kluczowe znaczenie i umożliwia sprawne funkcjonowanie. Składnik ten jest wytwarzany przez nasz organizm jednak w wielu sytuacjach warto go suplementować.  

Kiedy warto ją stosować?

Arginina ma szerokie zastosowanie, ponieważ: 

  • stymuluje czynności nerek,
  • przyśpiesza proces gojenia ran,
  • pomaga w usuwaniu toksyn (zwłaszcza mocznika),
  • poprawia efektywność regeneracji po wysiłku fizycznym,
  • pobudza produkcję hormonu wzrostu, 
  • pomaga przy zaburzeniach wzwodu.

Co ważne, arginina jest nieoceniona dla osób uprawiających sport - zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Jej suplementacja jest doskonałym sposobem na uniknięcie zmęczenia spowodowanego intensywnym treningiem, co wiąże się z dostarczaniem tlenu i składników odżywczych do mięśni. Jednak to nie wszystko. Arginina pomaga także w spalaniu tkanki tłuszczowej, a także w utrzymaniu wymarzonej sylwetki, ponieważ daje zastrzyk energii i pomaga trenować dłużej oraz efektywniej.  

Inne korzyści wynikające z przyjmowania profesjonalnych produktów oferowanych przez naszą firmę to m.in.:  

  • poprawa przyrostu masy mięśniowej,
  • maksymalne napompowanie mięśni podczas treningu,
  • zwiększenie energii, siły i obciążeń w czasie treningu,
  • przyspieszona regeneracja powysiłkowa.

Dodatkowo długoterminowe i systematyczne stosowanie argininy wspomaga pracę serca i układu krążenia, redukuje nadciśnienie tętnicze, polepsza funkcje immunologiczne, poprawia jakość snu i regenerację oraz polepsza funkcje seksualne.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl