@WORKOUT

Jak osoby aktywne sportowo powinny dbać o stawy?

Zgodnie ze starym powiedzeniem, często doceniamy swoje zdrowie dopiero kiedy wydarzy się coś, co sprawia, że tracimy kondycję i mobilność. Niestety, różnego typu schorzenia dotyczą także osób, które lubią sport i dbają o codzienną dawkę ruchu. Jednym z elementów, na który warto położyć szczególny nacisk jest kondycja stawów. W jaki sposób osoby aktywne mogą dbać o swoje zdrowie w tym zakresie? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jak dbać o stawy, gdy uprawiamy sport?

Badania dowodzą, że jednym z głównych sposobów na zadbanie o zdrowie stawów jest aktywność fizyczna. Jeśli więcej dbasz o codzienną dawkę ruchu i poświęcasz czas na zwiększanie swojej mobilności, jesteś o krok od sukcesu. 

Należy jednak pamiętać, że sport to nie jedyne, co warto robić. Jakie sposoby powinno się wykorzystywać? Oto kilka pomysłów:

  • właściwa dieta: jadłospis powinien być bogaty w składniki wpływające pozytywnie na stawy, czyli m.in. obfitować w kwasy omega-3, białko, witaminę D, czy witaminę C, 
  • zmniejszenie poziomu stresu: jak powszechnie wiadomo stres ma negatywny wpływ na cały nasz organizm, w tym także na kondycję stawów; prowadzi on do wzmożonego napięcia mięśni, a także do złego stanu ścięgien i właśnie stawów; aby uniknąć problemów zdrowotnych, konieczne jest zadbanie o relaks i wyciszenie,
  • właściwy dobór obuwia: wygodne obuwie powinno towarzyszyć nam zarówno na co dzień, jak i w czasie aktywności fizycznej; ma ono ogromne znaczenie w profilaktyce zdrowia stawów, umożliwiając zachowanie odpowiedniej pozycji ciała.

Kolagen na zdrowe stawy - dlaczego warto?

Kolejnym ważnym czynnikiem, o którym nie można zapomnieć, jest dodatkowa suplementacja i codzienne spożywanie preparatów bogatych w kolagen.

Kolagen to rodzaj białka, które odgrywa ważną rolę w zdrowiu stawów, stanowiąc aż 70% ich struktury. Jego regularne spożywanie ma ogromny wpływ na nasze dobre samopoczucie i ogólne zdrowie. Konieczna jest jednak regularność: kolagen należy stosować codziennie, a pierwsze efekty są widoczne dopiero po kilku miesiącach. Kiedy jednak już zauważymy rezultaty, będą one spektakularne. 

Kolagen polecany jest zarówno dla osób intensywnie uprawiających sport, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością ruchową. Jest dedykowany także dla osób zmagających się z dysfunkcjami i nadmiernym obciążeniem stawów. Sprawdza się zarówno w profilaktyce, jak i w przypadku występowania konkretnych schorzeń. Oprócz wspomagania stawów działa pozytywnie także na inne tkanki w naszym organizmie, w tym na skórę, włosy i paznokcie.

Jeśli szukasz wysokiej jakości produktów z kolagenem, sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz w niej profesjonalne, skuteczne propozycje w formie do picia, które zawierają dużą dawkę tej niezbędnej substancji i są wygodne w spożyciu. Nasze produkty mają bogaty skład i zawierają dodatkowe środki pomocnicze, takie jak m.in. witamina C.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl